ANKARA OKULU YAYINLARI
0542 382 74 12

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hadis ve Sünnet Bilinci

Ürün No : 167
ISBN : 978-605-9503-29-7
Baskı : 1. Baskı
Basım Yeri ve Yılı : Nisan 2018
Kağıt Kalite : Enso
Sayfa Adedi : 450
Boyut : 135x210
Dili : Türkçe
Yazar : Erdoğan Köycü
Yayınevi : Araştırma Yayınları

Stok Durumu: Var

68,00 t KDV Dahil

Sitemizden şimdilik kitap satışı yapılmamaktadır.

Kitaplarımızı dağıtımcımız olan Yeryüzü Dağıtımın satış sitesinden (teklifkitap.com) online olarak temin edebilirsiniz.

Ankara Okulu Yayınları için tıklayınız.
Elis Yayınları için tıklayınız.
Araştırma Yayınları için tıklayınız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hadîs ve Sünnet Bilinci araştırmamızı Lefke, Lefkoşa, Güzelyurt, Girne, Gazimağusa ve İskele bölgelerinde Din İşleri Başkanlığı’nda görev yapan imam-hatip, müezzin ve kayyımlardan 180, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği nezdinde Lefkoşa, Güzelyurt, Girne, Gazimağusa bölgelerinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenlerinden 18 ve Yakındoğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden 61 denekle gerçekleştirdik. Hadîs sahasında yaptığımız bu araştırmadan elde edilen veriler istatistikî bilgilerle yorumlanarak bazı sonuçlar elde edilmiştir.

Denekler, Hz. Peygamberin (sas.) sadece “bir tebliğci” olduğunu ileri süren bir zihniyete katılmadıklarını, onun aynı zamanda tebyîn, tebşir, tenzîr ve tezkiye görevinin bulunduğunu, onun âlemlere rahmet, güzel ahlâkın sahibi ve rol model olduğunu, emr-i bi’l-ma’rûf ve nehy-i ani’l-münkeri yerine getiren bir peygamber, bir devlet reisi, bir hâkim, bir eş, bir baba ve bir dede ve onun çok yönlü bir kişilik olduğuna vurgu yapmalarını araştırmamızın en mühim sonuçlarından biri olarak telakki ediyoruz.

Bir deneğin “İlk defa hadîsin bu kadar geniş içerikli olduğunu burada öğrendim.” ifadesi de araştırmamızın başarıya ulaştığının ve bir farkındalık oluşturduğunun tezâhürlerindendir.

Henüz yorum eklenmemiş.

Adı Soyadı:

Yorumunuz:

Güvenlik Kodu:

Benzer Ürünler

Tüm Kategoriler
Yazarlar

Tüm Yazarlar
Ziyaretçi Sayıları
Online : 8
Bugün : 494
Toplam : 98031