ANKARA OKULU YAYINLARI
0542 382 74 12

Din, Ahlak ve Kültür Yazıları

Ürün No : 149
ISBN : 978-605-9503-03-7
Baskı : 1.baskı
Basım Yeri ve Yılı : Ankara 2017
Kağıt Kalite : Enso
Sayfa Adedi : 268
Boyut : 13,5 x 21
Dili : Türkçe
Yazar : Ferhat Koca
Yayınevi : Araştırma Yayınları

Stok Durumu: Var

40,00 t KDV Dahil

Sitemizden şimdilik kitap satışı yapılmamaktadır.

Kitaplarımızı dağıtımcımız olan Yeryüzü Dağıtımın satış sitesinden (teklifkitap.com) online olarak temin edebilirsiniz.

Ankara Okulu Yayınları için tıklayınız.
Elis Yayınları için tıklayınız.
Araştırma Yayınları için tıklayınız.

Bu kitap, yazarın daha önceden çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış olan din (ibadet ve fıkıh), ahlak ve kültür konularıyla ilgili bazı konferans, makale ve röportajlarını içermektedir.

Eserin birinci bölümü ibadet, Ramazan orucu, takva, İslam hukukunda kalbin şahadeti, İslam’da aile ve akrabalık bağları, peygamberlerin hicreti, İslam hukukunda mezhepler ve irtidat gibi din alanıyla ilgili makalelerden oluşmaktadır.

İkinci bölüm rahmet ve merhamet, emanet ve ehliyet, İslam’da insan sevgisi, barış ve birlik, İslam’da iş ahlakı, özveri ve fedakârlık gibi ahlakla ilgili makalelerden meydana gelmektedir.

Üçüncü bölüm ise milli ve manevi değerlerimiz, din görevlisi-cemaat ilişkisi, fetvahane ve yeni üniversitelerin açılması konularındaki makaleler ile bazı kitap tanıtımları ve röportajlardan oluşmaktadır.

Kitaptaki konuların ortak özelliği, belirli bir grup okuyucuyu ilgilendiren spesifik konular olmayıp her tür sosyal ve kültürel sınıfa mensup insanlara hitap etmiş olmasıdır. Ayrıca eser, bilhassa imam, vaiz ve müftü gibi din hizmetlilerinin (hademe-i hayrât) hutbe ve vaazlarında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmen ve öğrencilerinin ders konu ve ödevlerinde yararlanacakları değerli bir kaynak niteliğindedir.

Henüz yorum eklenmemiş.

Adı Soyadı:

Yorumunuz:

Güvenlik Kodu:

Benzer Ürünler

Tüm Kategoriler
Yazarlar

Tüm Yazarlar
Ziyaretçi Sayıları
Online : 7
Bugün : 418
Toplam : 97955